LAKKOK ÉS FESTÉKEK

Gépeink védelme extrém körülmények között

A korrózió elleni védelem, az ipari berendezések állapotmegóvása fontos szempont a nehézipari termelésben. Az energiatermelés, a bányászat, az olaj- és vegyipar, a vízgazdálkodás, a hajózás berendezései olyan extrém körülmények között termelnek, ahol a tartósság mellett fontos a megfelelő üzemi teljesítmény biztosítása is. Az AkzoNobel olyan iparifesték-technológiákat fejlesztett ki, amelyek megfelelnek ezeknek a követelményeknek. Ezek a technológiák mostantól Magyarországon is elérhetők.

Több mint évi tízmilliárdot termel a Saint-Gobain Magyarországon

Idén ünnepli fennállásának 350. évfordulóját a francia építőanyag gyártó Saint-Gobain csoport, amely Magyarországon több mint 10 milliárd forint értékben állít elő hőszigetelő anyagot, gipszkartont, valamint autóüveget - közölte az egyik magyar leányvállalat, a Saint-Gobain Construction Products Hungary Kft. az MTI-vel.

Magyarok az űrben

2014 végén zajlott Miskolcon a CHEOPS műhold-radiátorainak STM modelljének (Structural and Thermal model) végső átvétele a svájci konzorciumi vezetők és az ESA-delegáltak részvételével. Az esemény kapcsán a magyar űripar jelenéről és lehetőségeiről Bárczy Tamás, a hardvert tervező Admatis Kft. ügyvezetője beszélt a TechMonitornak.

Költség- és környezetkímélő innováció

A különböző felületkezelési eljárások kivitelezésében egyre jelentősebb szerep jut bevonattechnikának. A bevonatkészítés mint felületkezelő eljárás számtalan lehetőséget elégít ki. A gazdasági igények egyre magasabbra teszik a mércét a bevonatanyag-gyártók, a felhordás körülményeit biztosító berendezések gyártói, valamint a bevonatkészítéssel foglalkozó kivitelezők számára.

Innováció a kétkomponenses szóróberendezések területén

A Graco cég idén márciusban egy újfejlesztésű berendezéssel jelent meg a piacon, amely új koncepciót és megoldást jelent a kétkomponenses festékek szórásában.

Rekord bevétel a szűkülő piac ellenére is

Tovább szűkült a festékek piaca Magyarországon tavaly, a Poli-Farbe Vegyipari Kft. ennek ellenére 10 százalékkal, több mint 8 milliárd forintra növelte az árbevételét 2013-ban - közölte a társaság.

Bevonattechnológiai innovációk és trendek több mint 450 kiállítótól

A 2014. április 8–11. között Karlsruhéban megrendezendő 5. PaintExpo alkalmával minden eddiginél több, mintegy 450 kiállító mutatja be újdonságait a nedves bevonatok, porbevonatok és tekercselt bevonatok terén a 133 ezer négyzetméternyi kiállítási területen. Az iparágak és anyagok széles skáláját érintő kínálat az előkezeléstől a minőségellenőrzésig és a csomagolásig a teljes folyamatláncot felöleli.

Válasz a minőségi bevonattechnikai igényekre

A felületminőség és a bevonattechnika vonatkozásában is minden eddiginél komolyabb elvárásokkal szembesülnek a szakma képviselői. Egyrészt az erőforrások hatékony felhasználása, az egyedi megoldások és a környezetvédelmi előírásoknak való megfelelés, másrészt az alkalmazási lehetőségek széles választéka, a minőség és a rugalmasság is fontos szerepet kapnak. Az idén 5. alkalommal megrendezésre kerülő PaintExpo keretében több mint 400 kiállító válaszokkal szolgál arra, hogy ezekkel a kihívásokkal milyen módon lehet megbirkózni.

Automatizálás zsákemelés helyett

Korszerűsítik és automatizálják a Trilak soroksári gyárában működő, vizes bázisú festéket gyártó üzemét. A 340 millió forintos beruházásnak köszönhetően a gyártási kapacitások legalább 15 százalékkal nőnek - közölte a Trilak Festékgyártó Kft.

A bevonattechnológiák jövője

A bevonattechnikai vállalatok és vállalkozások világszerte arra törekszenek, hogy minél hatékonyabbá tegyék eljárásaikat, ugyanakkor igény van a rendszerek rugalmasabbá tételére is. Az idén szeptemberben Isztambulban, majd 2014 áprilisában a németországi Karlsruhéban jelentkező PaintExpo szakvásár mintegy 250 kiállítója ezekre az elvárásokra és kihívásokra mutat be megoldásokat. A kínálat az előkezeléstől, a komplett rendszereken, üzemeken és bevonatokon át egészen a minőség- ellenőrzésig, jelölésig és csomagolásig terjed.

A hatékonyság újraértelmezése a gépjárműfényezésben

A gépjárműgyártásban felhasznált energia 70 százalékát a fényezési folyamat emészti fel. Az energiafelhasználás 75 százalékos csökkentése nem csak a működési költségek jelentős mértékű visszaesését vonja maga után, de a szénkibocsátást is redukálja. A Volkswagen pozsonyi gyárüzemében található Eisenmann festőműhely a bizonyíték arra, hogy mindez lehetséges. Az E-Scrub elektrosztatikus túlszórás szeparáló rendszere kulcsfontosságú szerepet tölt be a hatékony erőforrás felhasználásban.

Épületfelújítás Materiál festékekkel

Az 1949-ben alakult Materiál Vegyipari Szövetkezet cégformája ugyan 64 éve változatlan, ám kisipari szövetkezetből mára a hazai vegyipar egyik jelentős középüzemévé fejlődött. Mindezzel együtt természetesen termékköre is jelentősen alakult. Az évek során a szövetkezet által gyártott lakossági termékek (kültéri festékek, ragasztó- és tömítőanyagok) megjelenésének kialakításában, összetételének meghatározásában komoly szerepet kaptak a fogyasztói igények.

Műanyagok festése hatékonyan

Lehet színes, matt vagy fényes, effektusokkal vagy funkcionális jellemzőkkel ellátott – a műanyag alkatrészek festésének napjainkban számtalan lehetősége van. Ezzel együtt a követelmények is szigorúbbak, mint valaha: a jó minőség és a gazdaságosság, az anyagfelhasználás hatékonysága, az alacsony energiafogyasztás és a rugalmasság, mind egyre fontosabbá válik, ezért valamennyi optimalizálási lehetőséget érdemes kihasználni.

Castolin bevonatok és technológiák

A Castolin Zrt. a Messer csoport MEC Holding tagjaként magyarországi telephelyén több mint 20 éve tevékenykedik speciális Castolin bevonatok kialakításával az erőműtechnikában, acélgyártásban, az olajiparban, a papíriparban, a téglaiparban és egyéb iparágban.

A drágább néha olcsóbb

Bő két év múlva diplomáznak a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karának (GAMF) első járműmérnök hallgatói. A képzés fiatal, a sikere azonban máris nagy. Dr. Belina Károly tanszékvezetővel, a főiskola dékánjával a siker miértjeiről beszélgettünk, és arról, hogy milyen felülettechnikai ismeretekkel kell rendelkeznie egy járműmérnöknek.

Fényezési trendek az autóiparban

A fényezés több mint védőréteg: meghatározza a jármű külső megjelenését, és ezáltal a vásárló első benyomását is. Ugyanakkor a fényezés az egyik leginkább energiaigényes folyamat a gépjárműgyártásban. Ennek eredményeképpen a fényezési technológiák iparága olyan megoldásokon dolgozik, amelyek elősegítik az erőforrások hatékony felhasználását, és ezzel párhuzamosan optimalizálják a minőséget.

Fényesebb a jövő a Philipsnél

Több mint egymilliárd forintos projekt keretében fejleszti a LED alapú világítástechnikai részlegét a Philips IPSC Tamási Kft.

Kevesebb festék kell

A magyar festékpiac mennyiségében negyedével szűkült 2008-hoz képest, értékben pedig 13 százalékos visszaesést regisztrált a hazai festékfogyasztás 40 százalékát adó Trilak, amely a válság ellenére 2012-ben több mint 300 millió forintos beruházást tervez.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek