A VDA 19, EN ISO 16232, EN ISO 4406, valamint egyéb nemzeti és nemzetközi szabványok jelentősége, illetve az azoknak való megfelelés egyre fontosabbá válik. A Dietermann & Heuser Solution (dhs) GmbH Cleanalyzer termékcsaládja megfelelő megoldást kínál az előírásszerű mérésre, analízisre és dokumentálásra.
A fém alkatrészek tisztítása során az üledékanyagok, mint az olaj és az emulzió a tisztító fürdőbe kerülnek. Módosított alkoholok, illetve szénhidrogének használata esetén ezek a maradékanyagok növelhetik a tisztítószer savtartalmát, ami korróziót eredményezhet az alkatrészek felületén és a tisztítógépen egyaránt.
Köztudott, hogy a szénacélból készült szerkezetek korrózióvédelmének egyik leghatásosabb módja a tűzihorganyzás. A cinkolvadék-alapú és általában 450 °C körüli hőmérsékletű fürdőkbe mártással kialakítható védőréteg képzésére szakosodott cinkkel bevonó üzemeket, illetve vállalkozásokat legnagyobb részt Európában összefogó, de az egész világra kiterjedő hatókörrel működő szakmai szövetség, az Európai Tűzihorganyzók Szövetsége (European General Galvanizers Association – EGGA) szervezésében három évenként rendeznek nemzetközi konferenciát, nagyszabású kiállítással bővített formában. A 23. ilyen rendezvényre, az INTERGALVA konferenciára legutóbb 2012-ben, Párizsban került sor.
Bő két év múlva diplomáznak a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karának (GAMF) első járműmérnök hallgatói. A képzés fiatal, a sikere azonban máris nagy. Dr. Belina Károly tanszékvezetővel, a főiskola dékánjával a siker miértjeiről beszélgettünk, és arról, hogy milyen felülettechnikai ismeretekkel kell rendelkeznie egy járműmérnöknek.
A megbízhatóság és miniatürizálás iránti folyamatosan növekvő igény, és nem utolsó sorban a tisztítás nélküli eljárásokkal készített elektronikai alkatrészek egyre növekvő számban előforduló meghibásodásai együttesen vezettek odáig, hogy az elektronikai gyártóiparban ismét központi kérdéssé váljon a tisztítás. Az iparág számos megoldási lehetőséget kínál az optimális tisztítási eljárás megválasztására.
A fényezés több mint védőréteg: meghatározza a jármű külső megjelenését, és ezáltal a vásárló első benyomását is. Ugyanakkor a fényezés az egyik leginkább energiaigényes folyamat a gépjárműgyártásban. Ennek eredményeképpen a fényezési technológiák iparága olyan megoldásokon dolgozik, amelyek elősegítik az erőforrások hatékony felhasználását, és ezzel párhuzamosan optimalizálják a minőséget.
Az EcoCSteam rendszerrel a Dürr Ecoclean egy új, környezetbarát tisztítási technológiát fejlesztett ki, amely megbízhatóan távolítja el a szemcsés és filmszerű szennyeződéseket is a különféle anyagú alkatrészekről, valamint felületekről bármilyen vegyi anyag használata nélkül. Az innovatív gőztisztítási eljárás teljesítményének alapja a telített gőz alkalmazása, amely mellé egy nagy sebességre gyorsított légáram is társul. Környezetvédelmi előnyein kívül az EcoCSteam eljárás könnyedén automatizálható, gazdasági és minőségügyi vonatkozásban is jeleskedik.
A síkköszörülés, lappolás és polírozás után visszamaradt fémpor hatékony eltávolításához a Stähli Läpp-Technik új, halogénmentes szénhidrogén alapú eljárást alkalmazó tisztító rendszert vásárolt. A befektetéssel a szerződéses gyártó nem csak kimagasló eredményeket ért el, de kézzel fogható megtakarításokat is a ráfordított idő és költség tekintetében.
A körpályás, dupla fóliatekerccsel működő sztreccsfóliázó gépek kifejezetten hosszú és keskeny (parketták, csövek, falécek, függönyrudak stb.), valamint zárt szerkezetű (kábelköteg, ablak- és ajtókeret, gumiabroncs stb.) termékek fóliázására kifejlesztett nyújtható fóliás csomagológépek.
Folytassuk a előző (TechMonitor 2013/3.) számban elkezdett felsorolást néhány további újdonsággal. Akárcsak az előzőek, mind tipikus és jól eltalált válaszok az új piaci kihívásokra, ezért is lettek igen népszerűek az utóbbi időben.
A nálunk leginkább motorkerékpárjairól és jet-skijeiről ismert Kawasaki Japán egyik vezető nehézipari óriáscége, tevékenysége az energetikától a hajó-, vasúti és légi jármű gyártáson, hajtóművek, turbinák, munkagépek előállításán át az űr- és haditechnikáig igen szerteágazó.
A GesKor Kft. idén is jelen lesz a május 28. és 31. között megrendezésre kerülő Mach-Tech 11. Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállításon.
A Keller a közelmúltban jóváhagyott és a piacon újonnan bemutatott 21 Y típussorozat nyomásjeladóiba a hőmérsékletkompenzáció és az elektromágneses mező védelem (EMC) új megoldását építette be.
1795-ben a német vegyészt, Heinrich Klaproth-ot annyira lenyűgözték az újonnan felfedezett elemnek a tulajdonságai, hogy elnevezte titánnak, a Titánok (görög isteni nemzedék) után. A legismertebb titán Atlasz volt, akit Zeusz nevezett ki, hogy a vállán tartsa a világot.
A Keller a közelmúltban mutatta be nagy pontosságú LEO 2 digitális manométerét, amelynek feladata a nagy kihívást jelentő megfigyelési feladatok elvégzése a berendezés- és gépgyártó iparágban. A 0-tól 50°C-ig terjedő hőmérsékletre kompenzáltan ez a mikroprocesszor vezérlésű eszköz másodpercenként két mért értéket rögzít 0,1%FS (skála végértékre vonatkoztatott) pontossággal.
Három új laboratóriumot hoznak létre a Debreceni Egyetem (DE) műszaki kara és a Nagyváradi Egyetem közös pályázatának eredményeként. A projektnek köszönhetően a debreceni és nagyváradi szakemberek új anyagokat vizsgálhatnak, fejleszthetnek a legmodernebb körülmények között.
A szerszámgépeiről és forgácsolószerszámairól jól ismert tübingeni Walter cég megkönnyíti a felhasználók dolgát a szerszámok méréstechnikája és a külső szerszámbeállítás terén is. A Heliset Uno berendezéssel asztali készüléket kínál a megszokott Walter-precizitással, amely köszörűkorongok mérésére is alkalmas, ráadásul kategóriájában verhetetlen ár-érték arányt képvisel.
Európa egyik vezető ipari kiállítása, az MSV idén szeptember 10. és 14. között Brnóban várja a magyar vállalatokat és vállalkozásokat, hogy tovább bővítsék partnerkapcsolataikat és bemutatkozzanak a nemzetközi piacon.
A Schneider Electric bejelentette, hogy partnerségre lép a KROHNE vállalattal, az ipari folyamatműszerezési megoldások vezető gyártójával és beszállítójával. Az együttműködés célja a Schneider Electric PlantStruxure™ folyamatautomatizálási architektúráját és a KROHNE műszerezési kínálatát tartalmazó, átfogó megoldás biztosítása a felhasználók számára.