A stuttgarti parts2clean szakkiállításon került bemutatásra a hajtáslánc-elemek energiatakarékos száraz vegytisztítására kifejlesztett EcoCVac oldószeres tisztítórendszer. A látogatók a megbízhatóbb, hatékonyabb és fenntarthatóbb folyamatokhoz vezető vizes és oldószeres tisztítóberendezések új fejlesztéseit is megismerhették.
A 3M több mint negyven, egymáshoz szinergikus módon kapcsolódó technológiai platformmal rendelkezik. 1902-es alapítása óta a vállalat elsődleges hajtóereje az innováció, ami a technológiai diverzifikáció révén rendkívül egyedülálló találmányokat eredményez. A csiszolás- és köszörüléstechnikai üzletág jelentős mértékben hozzájárul a siker egyik fő zálogának számító több mint 20 000 szabadalomhoz.
A kollaboratív robotok dán úttörője új, kisebb robotot készített könnyűgépipari feladatok ellátására és munkapadokon végzendő feladatok automatizálásához. Az UR3 nevet kapó robot magyarországi premiere a május 12-15. között megrendezésre kerülő Ipar Napjain lesz a Hungexpón.
A Dener gyárat 1974-ben Törökországban alapították, és mára a világ egyik legjelentősebb lemezmegmunkáló gépgyártójává vált. A 20 000 négyzetméternyi, fedett gyártóüzemben a gyártás a legkorszerűbb technológiai folyamatok alkalmazásával történik.
Egy éve indult útjára a műanyag specialista igus polimer siklócsapágyaival felszerelt kisautó négy kontinensen, sivatagokon, havas tájakon és trópusi hőségen keresztül. Ezzel az úttal demonstrálja a cég műanyag csapágyainak teljesítményét mozgó alkalmazásokhoz. Ázsia, Dél- és Észak-Amerika után a "iglidur on tour" most Európába érkezett – az európai megállók között van Magyarország is.
Mintegy 1,2 milliárd forint összköltségvetésű beruházás keretében modern berendezések vásárolt és helyezett üzembe a fröccsöntött műanyag kupakok gyártásával és forgalmazásával foglalkozó, székesfehérvári Bericap Bt.
A Nemzetközi Robotikai Szövetség (IFR) adatai szerint világszerte növekvő trendet mutat az ipari robotok iránti igény. 2014-ben a jelentések szerint több mint 200 ezer ipari robotot telepítettek a világon. Ez 15 százalékkal több a 2013-asnál.
Befejeződött az osztrák érdekeltségű Dunapack Papír és Csomagolóanyag Kft. nyíregyházi gyárának közel 1,7 milliárd forint értékű technológiai fejlesztése; a beruházást pénteken Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter adta át a szabolcs-szatmár-beregi üzemben.
A csavarmentek komplex paramétereinek beméréséhez a Walter a Helicheck szériához eddig elérhetetlen mérőműszert fejlesztett ki. A tervezés során egyrészt a menetfúró szerszámok minden fontos paraméterének mérésére alkalmas teljes funkcionalitás, másrészt a mért adatok az operátor szerepét megszüntető automatizált feldolgozása játszott főszerepet.
A 3D nyomtató egy olyan eszköz, ami háromdimenziós tárgyakat képes alkotni digitális modellekből. Jelenlegi fő alkalmazásterülete a gyors prototípuskészítés és a hobbi szintű használat, de a technológia fejlődésével az ipari és orvosi alkalmazásra is lehetőség nyílhat. A 3D nyomtató additív gyártási eljárás, vagyis vékony rétegek lerakásával készít tárgyakat szemben a hagyományos megmunkálással, melynek során egy nagyobb nyers darabból választják le a felesleges anyagot és a megmaradó rész lesz a kész termék. Amióta a 3D nyomtatás előtérbe került, az additív gyártás ellentétjeként a hagyományos eljárást szubtraktív gyártásnak is szokták nevezni. A 3D nyomtatás egyike a 21. század forradalmian új technológiáinak, az utóbbi időben rohamosan növekszik az eladott nyomtatók száma és áruk meredeken csökken.
A high-tech ipar élvonalában is egyre jellemzőbb trend, hogy a piaci szereplők az alaptevékenységüket támogató informatikai infrastruktúra üzemeltetését külső szakértőre bízzák. Ebbe a körbe tartozik az ipari robotokat gyártó KUKA Robotics is. Ma már a világ szinte összes KUKA robotjának vezérlőszekrényét a közel 1050 főt foglalkoztató magyar vállalat két telephelyén, Taksonyban és Füzesgyarmaton gyártják. Így a folyamatos működéshez elengedhetetlen a szünetmentes on-line kapcsolat a telephelyek, illetve a német központ között. Mindehhez az Invitel biztosít megbízható hátteret.
Miért kell elhagyni az acélból készült munkásoknak biztonsági ketrecüket – ideje elgondolkodni ezen. Ideje a robotokról alkotott képünket a mai igényekhez illeszteni, és az iparban használt robotokat új feladataiknak megfelelően megtervezni.
Tökéletes eredményre az automatizált ívhegesztés esetén is csak akkor számíthatunk, ha valamennyi szerkezeti rész a legszigorúbb műszaki követelményeknek is megfelel. Ez különösen a robot és a varratképzés helye közötti kapcsolódási pontot jelentő hegesztőpisztoly-rendszerekre vonatkozik.
18 hónappal a 6. PaintExpo nemzetközi ipari bevonattechnológiai szakkiállítás nyitónapja előtt már 12 ország 175 kiállítója jelezte részvételi szándékát a 2016. április 18-22. között Karlsruhéban rendezendő eseményen. Ennek eredményeként az idei kiállítási terület felét már előre lefoglalták. A PaintExpo a páratlan évekre történő átvitele miatti menetrendváltozása miatt 2017-ben is megrendezésre kerül. Az érintett cégek nagyjából 80%-a döntött úgy, hogy mindkét kiállításon részt vesz.
A HEIDENHAIN több mint 25 éve fejleszt és gyárt 3D-s tapintó rendszereket szerszámgépek munkadarabjainak és szerszámainak bemérésére. Néhány alapvető fejlesztés, mint a kopásmentesen működő optikai szenzor, az első teljes egészében az orsóházba integrálható adó- és vevőegység, a lefújó funkció a mérendő alkatrészek tisztítására, vagy az első integrált energiatermelésű tapintó, mind a HEIDENHAIN úttörő újdonságai.
A Yamazaki Mazak által kiállított öt lézervágó és egy szerszámgép a vállalat eddigi legnagyobb szerepvállalását jelentette az EuroBLECH történelmében.
A minőségbiztosításban mindig is problémát jelentettek a termelés közeli mérések. Eddig a mérési bizonytalanságot jelentősen növelő rezgések és egyéb környezeti változások rendkívüli mértékben befolyásolták a mérés kimenetelét. A jó hír az, hogy a megoldás itt van előttünk!
Öt sikeres napon van túl a fémlemez-megmunkálás 23. nemzetközi szakkiállítása. Az EuroBLECH 2014 összesen 59 600, a lemezmegmunkálás legújabb technológiai trendjei iránt érdeklődő szakmai látogatót vonzott Hannoverbe.
Az igus egy olyan, speciálisan a tisztatérhez konstruált energialáncot mutat be, amely igen jó védelmet nyújt az elkopás ellen és a rendszer teljes letömítését teszi lehetővé. Ezért elnyerte a legmagasabb, ISO 1 tisztatéri osztály tanúsítványt.
Három új modell, egyszerűen használható szoftver és továbbfejlesztett számítógépes látást támogató eszközök a 3D elmozdulás érzékelő DS1000 típusú lézeres szenzorok termékcsaládjában